Family Camp 2021

rejestracja na Family Camp 1 (lipiec)

rejestracja na Family Camp 2 (sierpień) (opis wszystkich warsztatów wkrótce)

W zeszłe wakacje odważyliśmy się zmontować pierwszy obóz rodzinny w naszej Osadzie. W naszym nieidealnym świecie, w których nieco się kurzy i słychać (poza szumem drzew) samochody. Trochę razem, trochę osobno; trochę w działaniu, trochę w błogim lenistwie. I tak nam się spodobało, że w tym roku postanowiliśmy stworzyć aż dwa campy rodzinne! I nie możemy się już doczekać.

Przygotowaliśmy kilka warsztatów dla dorosłych – psychologiczne, artystyczne, przyrodnicze, cielesne i tak zwane ekologiczne. Zrobiliśmy twórczą przestrzeń (open space dla Was) i różnorodne zajęcia dla dzieci. A nade wszystko –  mamy dla Was naszą Osadę Krzaki: z hamakami, basenem, pysznym, roślinnym jedzeniem, ekranem filmowym rozpiętym między drzewami i dużą ilością drewna na wieczorne ogniska, i tak dalej, i co tylko sobie tu wymyślicie.

Spotykamy się w niedzielę przed kolacją (zapraszamy od 15:00) i wspólnie tworzymy czasoprzestrzeń obozową aż do piątkowego obiadu.

Mamy do Waszej dyspozycji 7 wspaniałych, płóciennych namiotów (4 ogrooomne 4x5m i 3 nieco mniejsze okrągłe o średnicy 6m). W namiotach zupełnie wygodne materace. Jeden namiot mogą współdzielić 2 rodziny, jeśli mają taką fantazję. Mniejszy namiot to 200 zł (cały pobyt), a większy 380 zł. Można oczywiście mieć też swój namiot (0zł) lub wypożyczyć nasz mini namiot 2-osobowy za 50 zł.

cennik:

dorośli: 800 zł

dzieci do 1 roku – 100 zł

dzieci od 1 do 3 lat – 300 zł

dzieci od 3 do 6 lat – 400 zł

dzieci od 6 do 10 lat – 500 zł

dzieci od 10 do 18 lat – 600 zł

A oto FILM Z FAMILY CAMP 2020

warsztaty podczas Family Camp 2 2021 (sierpień):

Afro dance

Taniec afrykański, czyli Afro dance z Aniką – warsztat ruchowy, który obudzi drzemiące w tobie siły. Wejdziemy na wysokie obroty, pobudzimy krążenie, twoje tętno i oddech przyspieszy i poczujesz przypływ endorfin. To zdecydowanie warsztat dla tych co lubią ruch i szukają przestrzeni w ciele i chcą ją eksplorować. Taniec afrykański to radość i ekspresja. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.

film z warsztatów – https://www.youtube.com/watch?v=y3shdfWG164

Prowadzi: Anika z Moribaya


Bębny i bębnienie

Każdy, bez względu na umiejętności i doświadczenie muzyczne, może wziąć udział w warsztatach i czerpać radość z obcowania z rytmem i tworzenia muzyki. Na warsztacie poznacie właściwą dla djembe technikę gry, podstawowe  pojęcia i ćwiczenia na poczucie rytmu, na technikę na koordynację itp. Poznacie  pierwsze rytmy do wspólnego grania w kręgu bębniarskim, pierwsze rytmy afrykańskie i pierwsze rytmy do akompaniowania do muzyki. Będzie dużo dobrej zabawy. Dla każdego uczestnika zapewnimy profesjonalny instrument djembe.


Film  warsztaty bebniarskie: https://fb.watch/4BBCIDUzJl/

Prowadzi: Anika z Moribaya


Igła i nitka

Szycie to sztuka. Nie ma co do tego wątpliwości. Zatem, jeśli nie wierzysz, że potrafisz uszyć spodnie, bluzkę, zabawkę, uwierz. Nawet, jeśli maszyna do szycia wydaje ci się potworem z bagien. Wygrzeb nieco dobra z pokładów kreatywności i nieco cierpliwości i ta daaaam. Ze wsparciem Olimpii to musi się udać!

Dzieła Olimpii możecie obejrzeć TUTAJ.

Prowadzi: Olimpia Marczak


Joga

Hatha jogi przedstawiać nie trzeba: praca z ciałem, praca z duszą. 

Delikatne sesje dopasowane do potrzeb uczestników. 

Prowadzi: Ewa Zieja


Śpiew i emisja głosu

Warsztaty śpiewu tradycyjnego . Warsztaty poprowadzi wokalistka i nauczycielka z Ukrainy Margarita Udovichenko. W programie warsztatów: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisyjne i wspólnego śpiewu wielogłosowego. Nauczymy się tradycyjnych piosenek afrykańskich oraz słowiańskich..

Prowadzi: Margarita Udovichenko


Malowanie na drewnie

Daria zabierze Was w podróż bo najbardziej kolorowych krainach świata. Inspiracją będą ręcznie wyplatane kosze… ale kto tam wie dokąd wena zabierze twórców…

Prowadzi: Daria Pelhen

Podejrzeć Darię można TUTAJ


Masaż

Sesja indywidualna – intuicyjny masaż dla równowagi ciała i emocji, indywidualnie dobrany zakres do potrzeb płynących z ciała. Czas około 75 minut, koszt 99zł.

Masuje: Małgosia Puchalska


Biżuterii tworzenie

Stosując najrozmaitsze techniki stworzycie biżuterię. `Własną od początku do końca. Możecie się zainspirować etno, cieniami rzucanymi przez liście albo szumem wiatru. Czym tylko chcecie. To Wy jesteście rzeźbiarzami.

Masuje: Anna Kowalska


Role Play Game

Jesteś elfem albo krasnoludem. Przemierzasz puszcze, toczysz bitwy, rozwiązujesz zagadki. Z wypiekami na twarzy wraz z towarzyszami przeżywasz coraz to nowe przygody.

RPG to coś, czym zachwycają się i dorośli i nastolaty, a i młodsi chętnie wchodzą w nowe role!

Prowadzi: Piotr i Martyna

RPG – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry lub systemem.

Prowadzą: Martyna i Piotr


Spotkanie z ciałem

Spotkanie z samym sobą – czucie i dotyk. Czas na chwilę uważności, pobycie ze sobą i w sobie połączone z delikatnym automasażem. Próba spojrzenie na siebie tak, aby poczuć odpowiedź na pytanie: Jak czuję siebie? Jak dostrzegam odczucia płynące z ciała? Jak mogę za nimi wędrować i przyglądać się wewnętrznym obrazom zapisanym w ciele?

Prowadzi: Małgosia Puchalska


Wieczory saunowe

Na chwilę zamieszka z nami mobilna sauna.

A wiadomo, sauna to dobro, ciepło i magia. 

Saunę mamy od HOT SPOT


Tkactwo. Opowiadanie świata makatkami.

Tworzenie tkanin to sztuka. Sztuka doboru składników, sztuka cierpliwego przeplatania i sztuka, która unosi się powyżej. Gdzieś pomiędzy wyplatającymi. U nas to zwykle dzieje się drugie tyle.

Tka: Anna Kowalska


Krąg z Juulem w tle

Seminarium „Dorosły jak latarnia morska”. Poszukując własnej drogi rodzicielskiej wielu z nas odrzuciło podejście autorytarne, wybierając odwrotność tego, co znane. Współcześni rodzice w dużej mierze skupili swą uwagę na dzieciach – na ich potrzebach, pragnieniach, potencjale. To znacząca zmiana w odniesieniu do tradycji poprzednich pokoleń. Wprowadzając ją, musimy też pamiętać, że dzieci potrzebują towarzyszenia dorosłych, którzy wiedzą, co jest dla nich ważne, na czym im zależy i jasno to komunikują. Podczas seminarium będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie, jak mądrze przewodzić dzieciom, aby być dla nich oparciem, a jednocześnie działać z poszanowaniem ich godności.

Wspiera: Tamara Kasprzyk


Bajka o ziołach

Na rośliny w Osadzie Krzaki jest zawsze miejsce, dużo miejsca. I ono nigdy się nie kończy. Zatem wyprawy po dzikość, gotowanie w kotle, podglądanie drzew.

Spróbujemy dzikich roślin jadalnych, potworzymy napary, mieszanki … mmmm

W kotle miesza: Alicja Małekwarsztaty podczas Family Camp 1 2021 (lipiec):

wstęp do Vedic Art

Veda to wiedza – starożytna uniwersalna prawda o człowieku, świecie i wszechświecie, naturze i życiu
Art to sztuka

Vedic Art to technika rozwoju osobistego poprzez malowanie – spontaniczne, intuicyjne, bez oceniania efektów, bez oceniania siebie – malowanie otwartym sercem, sztuka w zgodzie z ludzką naturą. Vedic Art nie uczy malować lecz przypomina jak malować, jak bawić się kolorem i kształtem niczym małe dziecko wolne i nieograniczone jeszcze „dorosłymi” rozumowymi czy też wpojonymi nam ocenami: nie potrafię, nie mam talentu… tu KAŻDY potrafi malować a talenty czekają tylko byśmy je w sobie odkryli 🙂

więcej o Paulinie i vedic art przeczytacie TUTAJ

Malować będzie z Wami Paulina Linfert


Podróż do krainy piękna

Słuchając dźwięków i słów dzieci i dorośli przenoszą się do świata wyobraźni.
Doświadczenia w stanie medytacyjnym rozwija samoświadomość, panowanie nad swoimi myślami, emocjami i ciałem. 
Uczestnictwo także sprawi przyjemność wszystkim dorosłym, którzy mogą być razem z dziećmi. Scenariusz twórczej wizualizacji jest dedykowany dzieciom, a jego celem nadrzędnym jest wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz wspólnotowości. 

Prowadzi: Rima Sadurska


Makrama

Warsztat makramowy wprowadzi Cię w technikę wyplatania sznurkiem. Krok po kroku stworzysz własną torebkę, kosmetyczkę, piórnik, może koszyk…

Dzieciaki z pewnością zrobią mnóstwo kolorowych breloków.

Prowadzi: Natalia Zaiats


Joga

Joga klasyczna z elementami ćwiczeń ajurwedyjskich na dobry początek dnia. Uruchamia stawy, oddech, a zatrzymuje umysłu.

Prowadzi: Joanna Kazana Sharma z Yoga House


Automasaż całego ciała

Opowieść o tym, jak samodzielnie wykonać masaż całego ciała olejem.Najlepiej rano w celu pobudzenia przepływu energii w ciele, samoakceptacji szeroko pojętego selfcare/troski o siebie..

Prowadzi: Joanna Kazana Sharma i Adi Sharma z Yoga House


Masaż indywidualny

Masaż olejem całego ciała w myśl : “…świat potrzebuje teraz masażu, ponieważ miłość zniknęła ze świata”. Relaksujący, odmładzający, oczyszczający ciało, umysł i duszę.

Każdy uczestnik Family Camp może u Asi lub Adiego wykupić masaż w naszym poddrzewnym salonie (cena to 99 zł za masaż całego ciała). Termin ustalicie podczas poniedziałkowego spotkania z Asią i Adim.

W swoim rytmie

Dlaczego komunikowanie granic jest ważne?

W dzisiejszych zabieganych czasach nietrudno o wypalenie, niekoniecznie zawodowe. Dlatego zapraszam Cię do zatrzymania się i refleksji nad sobą – z życzliwością, otwartością i ciekawością zajrzymy w głąb naszych serc i umysłów. Sprawdzimy, co nas osłabia i wyczerpuje, a co koi, karmi i regeneruje. Zaprosimy do współpracy naszą kobiecą intuicję.Podczas warsztatów stworzymy paletę praktycznych i konkretnych sposobów na zadbanie o siebie w 4 obszarach: fizycznym, intelektualnym, duchowym i emocjonalnym, by poznać i z większą łatwością sięgać do swoich osobistych odnawialnych źródeł energii.

Prowadzi: Beata Kosiacka z Babskiej Dżungli


Money game

Zapraszam Was do zagrania w „money game”. Jest to miniwarsztat, podczas którego możecie przyjrzeć się Waszej relacji do dawania i brania pieniędzy. Jeśli i temat pieniędzy wzbudza w Tobie różne emocje, to bardzo zachęcam Cię do dołączenia do gry, bo jest to bezpieczny i jednocześnie zabawny sposób na pogłębianie własnej świadomości związanej z tym tematem.

WAŻNE: Gramy własnymi pieniędzmi – prawdziwymi banknotami. Każdy przynosi tyle banknotów i o takiej wartości jak chce. Dobrze jeśli są różne nominały, by ułatwić „poruszanie się” pieniędzy. Po grze pieniądze wracają do właścicieli.

Czas trwania: 3H z 15-minutową przerwą.

prowadzi: Adam Kusio


Role Play Game

Jesteś elfem albo krasnoludem. Przemierzasz puszcze, toczysz bitwy, rozwiązujesz zagadki. Z wypiekami na twarzy wraz z towarzyszami przeżywasz coraz to nowe przygody.

RPG to coś, czym zachwycają się i dorośli i nastolaty, a i młodsi chętnie wchodzą w nowe role!

Prowadzi: Kamil Maciejewski

RPG – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry lub systemem.

Prowadzi: Kamil Maciejewski

Igła i nitka

Szycie to sztuka. Nie ma co do tego wątpliwości. Zatem, jeśli nie wierzysz, że potrafisz uszyć spodnie, bluzkę, zabawkę, uwierz. Nawet, jeśli maszyna do szycia wydaje ci się potworem z bagien. Wygrzeb nieco dobra z pokładów kreatywności i nieco cierpliwości i ta daaaam. Ze wsparciem Olimpii to musi się udać!

Dzieła Olimpii możecie obejrzeć TUTAJ.

Prowadzi: Olimpia Marczak


WARSZTATY KREATYWNEJ EKSPRESJI ©

Zabawy z dźwiękiem i barwą. Rozwój kreatywności. Oparte na metodyce Petera Hessa wykorzystania dźwięku w pedagogice oraz technikach rozwoju uważności wybranych przeze mnie specjalnie dla dzieci. Zajęcia wykorzystujące dźwięk mis śpiewających oraz materiały malarskie. Warsztaty zaprojektowane są w taki sposób, że przebieg spotkania oraz wykonywane ćwiczenia są atrakcyjne dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Najkorzystniej pracować w grupach podzielonych wiekowo na dzieci młodsze i nastolatków.

Prowadzi: Rima Sadurska

Ceremonia kakao

picie ceremonialnego kakao- napój Bogów, na spokój wewnętrzny, większą świadomość siebie, energię i chęć do działania.

warsztaty podczas Family Camp 2 2021 (sierpień):

A poza tym: