DLA GRUP

Drodzy Dorośli

Skoro tu trafiliście, z pewnością szukacie miejsca, w którym możecie spędzić dobry, twórczy, ciekawy czas z ekipą dzieciaków. Cóż rzec… Dobrze trafiliście!

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W OSADZIE KRZAKI

Zapraszamy Was do naszego dzikiego królestwa. Nie ma tu chodników ani marmurów. Nie ma szklanych domów i pięciogwiazdkowej restauracji. Za to mamy hotel pod tysiącami gwiazd, wiele kilogramów błota i wiele drzew po których można się wspinać.

Z dóbr cywilizacji mamy okazały zestaw toalet, jadalnię (lub warsztatownię) w ogrzewanym namiocie (w razie potrzeby), kuchnię z pełną zastawą (zatem i obiad z dań wielu zjeść można), ogrodzony teren, dziki plac zabaw, łąkowe boiska do piłki nożnej i siatkówki i szeroki wachlarz pomysłów na to, co robić w terenie można. Mamy też basen, ale z racji zamieszkiwania w strefie klimatu umiarkowanego, zazwyczaj poza wakacjami na tę atrakcję jest zbyt zimno.


Nasze gry terenowe (LARP) to alternatywa dla typowych leśnych wycieczek-pogadanek. Uczestnicy doświadczają przyrody, uczą się technik badawczych, oznaczają gatunki, zagłębiają się w zielarstwo, wchodzą w rolę tropicieli, a przede wszystkim poznają siebie nawzajem tworząc zgarną drużynę. Nie jest to bowiem zabawa rywalizacyjna, lecz kooperacyjna.

Nasze flagowe gry to “Zaczarowany Las” dla starszych dzieci (9-18) oraz “Leśne skrzaty” dla dzieci 4-10.


Zaczarowany Las

Wyprawa do „Zaczarowanego Lasu” nie jest zwykłą szkolną wycieczką, to prawdziwa przygoda! Uczestnicy wcielają się w elfy, rusałki i inne magiczne istoty, by wspólnie ruszyć na odsiecz Matce Naturze i uwolnić ją z rąk tajemniczego stwora.

czas trwania (zależnie od liczebności grupy): 1,5-2,5h

po grze zapraszamy na ognisko


Leśne Skrzaty

To, że w lasach żyją skrzaty, wiadomo nie od dziś. W naszym lesie zamieszkała cała ekipa drzewnych stworków, które opiekują się wszystkimi stworzeniami. Problem w tym, że gdzieś się zgubiły…

Młodzi przyrodnicy mają szansę odnaleźć skrzaty, jeśli tylko uda im się rozwiązać wszystkie zagadki i wykonać zadania…

czas trwania: 1,5 h

po grze zapraszamy na ognisko


Świat Entów – drzewne opowieści

Trochę wyprawa, a trochę baśń. Świat w którym drzewa szumią słowa, a my zaczynamy je rozumieć.

Świat Entów to wyprawa z leśniczką do niezwykłego lasu, z magicznymi opowieściami, odrobiną zagadek i zadań, kroplą sensoryki i dobrym kilogramem sztuki.

Zaglądamy do fizjologii i morfologii drzew, ale i kultury, sztuki i różnych nieuchwytnych aspektów drzewnego bytu.

czas trwania: 3h

dla młodzieży 7+  )

po wyprawie zapraszamy na ognisko


Ceramika, stolarnia, malarstwo i inne

Osada Krzaki to przestrzeń przyjazna wszelkiej twórczości. Pomysłów mamy nieskończenie wiele.

Warsztaty garncarskie, praca w drewnie, rzeźba czy pirograf, a może druk?

Tu jesteśmy trochę jak dobra, artystyczna wróżka. Powiedzcie nam, o czym marzycie, a my przygotujemy warsztaty specjalnie dla Was


Pracownia przyrodnicza

Dla Was otwieramy drzwi naszej tropicielskiej pracowni. Mikroskop to nasz dobry przyjaciel. Z nami przygotujecie własne preparaty i obejrzycie je pod mikroskopem, a przy odrobinie szczęścia może uda się nagrać kamerką fascynujący film. Choćby o bakteriach. Bo może inni mają psy albo chomiki, a Wy możecie wyhodować własne bakterie. Najpiękniejsze ze wszystkich.

A może chemia? Eksperymenty to jest to! Świat przyrody jest o wiele bardziej fascynujący, jeśli nie patrzymy nań przez karty szkolnych podręczników. Sprawdźcie!


Po prostu Osada Krzaki

A może być też tak, że nie macie ochoty na warsztaty i dalekie wyprawy. Po prostu chcecie całą ekipą powspinać się po brzegach wyschniętego (nieco) stawu, pobujać się na hamakach, powspinać się po drzewach i zjeść obiad prosto z ogniska.

Tak, tak, nasz dziki raj powita Was z radością i otwartymi ramionami.


Tropy Przyrody u Was

Zdarza się tak, że to Wy chcecie nas zaprosić do siebie na warsztaty. Z przyjemnością przyjedziemy! Możemy przeprowadzić w Waszym lesie warsztaty przyrodnicze i gry terenowe. Możemy też przybyć z naszym małym, leśnym laboratorium i wspólnie odkryć świat eksperymentów przyrodniczych.

Niezależnie od tego co wybierzecie, nie możemy już się doczekać spotkania z Wami!


A tu jesteśmy: