DLA DOROSŁYCH

Świat, który tworzymy, świat rodzin, w którym żyjemy, ustawiony jest dzieckocentrycznie. Zewsząd bombardują nas warsztaty muzyczne, plastyczne, psychologiczne, sportowe – dla dzieci.

Ale my, dorośli, też przecież kiedyś lubiliśmy robić rzeczy. Pracowaliśmy w grupach, biegaliśmy po lesie, budowaliśmy szałasy, uczyliśmy się relacji, patrzyliśmy na gwiazdy przez teleskop.

Z radością łapaliśmy za pędzel, lepiliśmy, szkicowaliśmy, budowaliśmy i szyliśmy. I czerpaliśmy z tego radość! Całą furę radości. A dziś? Dziś czasem wydaje się nam, że nie mamy prawa do tworzenia swojego świata.  Albo, że tworzenie świata dorosłych ogranicza się do wyjścia do pracy i bycia z rodziną. Ale jest też czas dla nas, czas w którym możemy przez chwilę pobawić się z naszym wewnętrznym dzieckiem, utulić, pognać z nim przez łąkę albo wejść w ciemny las.

Spójrzcie na swoje wewnętrzne dziecko i nakarmcie je radością świata. A ono też może o Was nie zapomni.

warsztaty ceramiczne

Próbowaliście pracy z gliną i chcecie więcej? A może jeszcze nigdy nie stworzyliście żadnego talerza, kubka albo kafla?

Zapraszamy na towarzyszenie kawałkowi gliny w tej niezwykłej przemianie. Od bezkształtnej, zimnej gliny, przez plastyczną masę, subtelną formę, delikatną i kruchą postać, aż po wypaloną i mocną ceramikę, a na koniec wyszkliwiony, barwny, pełnoprawny przedmiot użytkowy. A może zupełnie bezużyteczny, a piękny? Ty decydujesz. 

Warsztaty to cykl trzech spotkań, podczas których lepimy, obrabiamy, szkliwimy i podziwiamy. Rozmawiamy, popijamy herbatkę i oddajemy się sztuce lub rzemiośle – jak kto woli. 

cena: 250 zł (pakiet trzech spotkań)

miejsce: Grójec, Mickiewicza 18a

terminy: 24.10.2020; 14.11.2020, 28.11.2020

16:00-18:00

zapisy: info@tropyprzyrody.pl

Glina i wiklina w Osadzie Krzaki – dla dorosłych i dzieci

Zachwyceni atmosferą letniego obozu rodzinnego, postanowiliśmy przenieść jego ducha do przestrzeni międzywakacyjnej.
I oto powstały soboty z gliną i wikliną.

Spotykamy się w Osadzie Krzaki (Nowe Grobice, Miodowa 3) i w naszej zakrzaczonej przestrzeni … robimy co chcemy. Lepimy, wyplatamy, wspinamy się na drzewa, szkliwimy, popijamy kawkę, jemy obiad z ogniska.

Cena: 220 zł dorośli i 120 zł dzieci (pakiet dwóch sobót)
terminy: 17.10.2020 i 21.11.2020
10:00-16:00

zapisy: info@tropyprzyrody.pl